Není molo jako molo

 

Má kamarádka byla požádána, aby „šla módní přehlídku“. S její postavičkou žádný div, tedy ani já jsem se téhle informaci nedivila. Kamarádka je odvážná, novým výzvám se nevyhýbá a umí si život užívat. V duchu jsem ji viděla, jak ladně kráčí po přehlídkovém molu a přišlo mi to tak přirozené, jako že umí dýchat.

Když jsem se včera dozvěděla, že už má „akci“ za sebou, moc mě zajímalo s jakými zážitky. Ve svých 42 letech byla bezkonkurenčně nejstarší modelkou večera. Když viděla své náctileté kolegyňky, na chvíli ji to zaskočilo, ale pak si řekla, že si to pořádně užije, protože to je možná poprvé i naposledy zároveň. A užila! Podle ohlasů prý plula po molu nejladněji ze všech, proto možná její naposledy vůbec nebylo poslední. Podle jejích slov to, co jí pomohlo odpoutat se od trémy nejvíce, bylo uvolnění, které zažívá při józe a vědomé napojení na pánevní dno. Prostě se prý jen propojila se svým ženstvím a hrdě vyšla na molo …

Tento přesah práce s pánevním dnem asi každá nevyužijeme, ale na druhou stranu, a to je určitě mnohem důležitější, všechny si můžeme užít se stejnou grácií a ladností doslova každý svůj krok. Hrdě a se vztyčenou hlavou.

Milá R., mám velkou radost, děkuji Ti, a to i za inspiraci k tomuto po dlouhé době dalšímu příspěvku na můj blog J