DSC04439Bachova květová terapie se úspěšně používá již více než 70 let. Jejím tvůrcem je anglický lékař doktor Edward Bach (1886 – 1936), který se nejprve v Londýně věnoval klasické medicíně, později se významně zapsal do dějin homeopatie a nakonec vytvořil zcela unikátní léčebný systém, jehož základem jsou květové esence.

Pro doktora Bacha byl stěžejním prvkem léčby sám pacient a ne jeho nemoc. Vycházel z předpokladu, že naše fyzické neduhy jsou výsledkem nerovnováhy v naší mysli, že jsou velmi úzce spojeny s našimi emocemi a osobností jako takovou.

Cílem Bachovy terapie je účinně působit na odstranění rozličných negativních stavů mysli a obnovení emocionální rovnováhy. Pozitivní vyrovnaná mysl a emoce nás podpoří ve všech oblastech života a my budeme schopni lépe čelit různým zátěžovým životním situacím. Bachova metoda pracuje celkem s 38 druhy esencí, z nichž jedna je vícesložkovou krizovou esencí, určenou pro mezní nouzové stavy.

DSC04552

 

Bachova květová terapie je velmi citlivým léčebným nástrojem, pro jehož užití neexistují omezení ani v situaci, kdy je již člověk léčen jinými léčebnými postupy, ani u dětí či v případě těhotenství.

Kombinaci květových esencí dle Dr. Bacha vybírám na základě individuální konzultace. Ta umožní připravit pro vás směs přesně podle vašich specifických potřeb. K tomuto účelu používám originální anglické Bachovy esence.

 

 

DSC04556

 Přípravě konkrétní směsi Bachových esencí předchází asi hodinový rozhovor s klientem. Takto individuálně připravená směs Bachových esencí stojí 550 Kč. Cena směsi podle zadání klenta bez konzultace je 250 Kč.

 

 

DSC04563