Duje duje pofukuje 

Okna bičoval prudký déšť a vítr byl tak silný a hlasitý, že ho nešlo přeslechnout. Kvílel a sténal, a co chvíli to vypadalo, že nás přiletí navštívit až do ložnice. Byl tu a dával o sobě tolik vědět, že se vkradl i do mých myšlenek, ty se rozvířily a jejich rej nechtěl ustat. Usnout bylo čím dál těžší. Ten večer se mi to nakonec podařilo, ale přítel vítr mě přivítal i do dalšího dne.

Vítr je živel těžko polapitelný. Oheň zkrotíme vodou, vodu se můžeme pokusit přehradit nebo usměrnit její tok, i když i to bývá nakonec k naší vlastní škodě. Ale vítr? Ten si dělá, co se mu zlíbí. Zpočátku může vypadat tak neškodně. Mistral nebo Sirocco (čti široko) v prvních chvílích osvěží jako příjemné vánky, po více dnech všechny obtěžují a z mistralu prý již v Provence nejeden citlivka zešílel.

Těšili jsme se na sníh, užili si ho jen pár dní a teplo nám ho zase vzalo. Místo něj počasí přineslo vítr. Ulice i louky si zase oblékly potemnělý kabátek. Všude poletovalo loňské listí. Vítr ho unášel po plných náručích, snad aby nám připomněl nedávno uplynulý rok a pomohl po něm uklidit. (A co když si my sami s sebou vláčíme něco, co jsme měli opustit už v tom předešlém roce...? ) Vítr nejen staré bere, ale také nové přináší. A my od nového roku vždycky očekáváme, že nám něco nového přinese. Samo s sebou předpokládáme, že něco pozitivního. Všichni v sobě nosíme přání, vyslovená i ta tajná a přelom roku je dobrý důvod, abychom si mysleli, že teď přijde konečně ten pravý čas pro jejich naplnění. Myslím, že to je pozitivní přístup, který nám alespoň pro začátek otevírá naši mysl, pouští do ní víru v lepší zítřky.

Rok 2015 je numerologicky osmičkou, karmicky silným číslem, které znázorňuje nekonečno. I možností, které nám rok 2015 otevírá, je nekonečno. Zbývá maličkost – správně si vybrat … vítr ještě stále fouká, máme čas přemýšlet nebo ho jen procítit a čekat, co přinese …